ARNE JACOBSEN. "Svanen", fåtölj, Fritz Hansen, Danmark 1966, formgiven 1958. Möbler - Fåtöljer & Stolar - Auctionet
![Fåtölj, 'Svanen', Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark, svart skinn, [slitage och skador bl.a. ryggstöd av]. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 3717 Fåtölj, 'Svanen', Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark, svart skinn, [slitage och skador bl.a. ryggstöd av]. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 3717](http://www.metropol.se/imagebank/medium/1001/%7B3B8D008A-690C-4848-809B-5018DAD9B496%7D.jpg)
Fåtölj, 'Svanen', Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark, svart skinn, [slitage och skador bl.a. ryggstöd av]. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 3717